Bootstrap Carousel – Slider

Selam arkadaşlar bu dersimizde Bootstrap Carousel yani slider i inceleyelim.

Arkadaşlar biliyorsunuz ki tasarım konusunda sıkıntı yaşayan ve web siteleri hazırlamak isteyenler için bootstrap eşi benzeri olmayan birşey. Herşey hazır ve mobil uyumlu olarak elinizin altına kadar geliyor. Menü, slider, blog tasarımı vs. Bizde bugun bu bootstrap’ın slider’ini inceleyeceğiz. Aşağıda gördüğünüz gibi HTML kodlarını verdim. Yalnız bunun için bootstrap’ın sitesinden css ve js dosyalarını indirmeniz gerekmektedir. Yoksa bu kodlar bir işinize yaramaz.

Aşağıdaki kısımda sliderin alt tarafında, sliderdeki resim adedi kadar nokta görünmesini sağlamak içindir. Sliderinizde kaç tane resim kullanacaksanız burayı o kadar arttırmanız gerekmektedir. -“class=”active””-  kısmını değiştirmenize gerek yok.

Bu kısımda sliderdeki resimleri gösteriyoruz.Normalde img lerdeki height ve weight olmuyor onları ben ekledim. Burada height in bir etkisi yok aslında weight i yazdığınızda otomatik olarak height i ayarlıyor. Resmin üzerine yazı vs yazmak isterseniz div in içerisinde yazabilir ve konumlandırabilirsiniz.

Bu kısımda birşey değiştirmenize gerek yoktur ve sliderın sağında ve solunda görünen oklar içindir.

Diğer derslerimizde görüşmek üzere.

You May Also Like

About the Author: wodhack

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir