Domain Giriş (The Security Log On This System İs Full) Hatası

Domain giriş problemi sırasında alınan hata ile ilgili çözüm aşamaları. Domaine giriş sırasında aldığım hatayı sizler ile paylaşmak istiyorum. Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız sırası ile aşağıdaki işlemleri uygulayarak problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Domain Giriş (The security log on this system is full) Hatası genellikle xp işletim sistemlerinde karşımıza çıkmaktadır. Local giriş sırasında mutlaka domaine alınmadan önce kullanıcı aktif ve şifresi olmalıdır aksi takdirde domain geçisi sırasında makinayı açamayabilirsiniz bu konuya dikkat etmenizi öneriyorum…

 

Domain giriş problemi sırasında alınan hata ile ilgili çözüm aşamaları. Domaine giriş sırasında aldığım hatayı sizler ile paylaşmak istiyorum. Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız sırası ile aşağıdaki işlemleri uygulayarak problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Domain Giriş (The security log on this system is full) Hatası genellikle xp işletim sistemlerinde karşımıza çıkmaktadır. Local giriş sırasında mutlaka domaine alınmadan önce kullanıcı aktif ve şifresi olmalıdır aksi takdirde domain geçisi sırasında makinayı açamayabilirsiniz bu konuya dikkat etmenizi öneriyorum.

 

Hata Ekranı

 

1.Adım

PC domain açamayacağınız için local kullanıcı adı ve şifreniz ile açmanız gerekmektedir. En önemli konu ise pc domain almadan önce kesinlikle local kullanıcı enable ve şifresi verilmiş olmalıdır.

 

2.Adım

Control Panel – Administrative Tools –  event viewer seçiyoruz.

 

 

 

3. Adım

Event Viewer çift tıklayarak giriş yapıyoruz. Daha sonra  Windows logs – Security sağ tıklayıp properties diyoruz.

 

 

4 .Adım

ilk olarak “clear log” diyerek eski logları farklı bir yere backup alarak silme işlemi yapıyoruz.

yukarıdaki işlemi yaptığınızda domain giriş sağlanacaktır.

 

Bu sorun ile sık sık karşılaşmamak istiyorsanız ” Mazimum log size (KB) yükseltebilirsiniz.

 

 

Bilgilerinize sunarım.