Türk Telekom Wirofon Nedir?

Bügün sizlere Türk Telekom Wirofon ‘dan bahsedicez belki duymuşsunuzdur,Duymuyanlar için geniş ve detaylı bi makale hazırlıyoruz umarım işinize yarar arkadaşlar.

Türk Telekom Wirofon Nedir?

Wirofon Türk Telekom Ev telefonu kulanarak,İnternet üzerinden arama  yapmanızı ve aranmazına yarıyan bi servistir.Wirofon ile ev telefonunuzu tarifenizden kazandığınız hediye dakikaları ve ücretsiz konuşma saatleri kampanyalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Wirofon’lular arasında mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz.

Wirofon’un Faydaları Nelerdir?

-Yurtİçi /Yurt Dışı farketmeden arama yapmanızı sağlar.

-İnternet’ten yararlanmanızı sağlar.

-Ev telefonu tarifesi üzerinden ücretlendirlir.

-Ev telefonunda ki kampanyalar Wirifonda da geçerlidir.

-Kampanyalardan hediye dk ve ücretsiz konuşma kazanabilirsiniz.

-Daha Ekonomik’tir.

-Mesajlaşa bilirsiniz, Foto Gönderebilirsiniz.

Wirofon Servisinin Özellikleri Nelerdir?

Yurt İçin ,Yurt Dışı farketmeksiniz mobil internet bağlantısı olan her yerde telefon tarifienizle arama yapmanızı sağlar ve size özel verilen  0850  özel koduyla başlayan numarayla aranmanızı sağlar.

Rehberinizde bulunan tüm Wirifon kullanıcılarıyla ücretsiz mesajlaşma ve foto gönderip almanızı sağlar.

Wirofon’dan Nerelerde Yararlanabilirim?

İnternet Bağlantısı olan tüm mekanlardan.Yani Wifi veya mobil ağ sayesinde.

Wirofon kullanmaya nasıl başlayabilirim ve Wirofon uygulamasını nasıl indirebilirim?

Wirofon servisini kullanmak için yetkiniz dahilinde bir sabit telefonunuzun olması gerekiyor. Zira yaptığınız görüşmelerin ücretleri de bu faturaya yansıtılacak.

Kayıt yaptırmak istediğiniz telefon numarasının adınıza kayıtlı olması gerekmiyor. Ancak kayıt esnasında sizden, telefonun üstüne kayıtlı olduğu kişiye dair; tc kimlik numarası, doğum tarihi, anne kızlık soyadı gibi bilgiler isteniyor. Bu bilgileri verdiğiniz takdirde, tanımlama işlemi, vereceğiniz mail adresine yapılıyor, kullanıcı adı ve şifre bilgileri yine verdiğiniz bu mail adresine gönderiliyor.

http://www.wirofon.com adresine girerek “HEMEN BAŞVUR” seçeneğinden gerekli bilgileri doldurarak ön başvuruyu yapıyorsunuz.

Web sayfasından başvuruyu yaptıktan sonra birkaç saat içersinde Turk Telekom Wirofon yetkilileri tarafından aranacaksınız ve bilgiler onaylandıktan sonra başvuru işleminiz tamamlanacak.

Wirofon hizmetinden yararlanabilmek için gereken WiFi uyumlu cep telefonları arasında Nokia’nın E51, E60, E61i, E63, E65, E66, E70, E71, E75, E90, N79, N80, N81, N81 8GB, N82, N85, N95, N95 8GB modelleri, ayrıca Samsung Omnia, HTC Touch, HTC Touch Viva, HTC HD, Apple iPhone, Apple iPhone 3G modelleri bulunuyor. Wirofon teknolojisi ile Apple iPod Touch ile de telefon araması yapmak mümkün oluyor.

Turk telekom abonesiyseniz,Wirifonu Pc İçin  Burdan   Mobil İseniz  Burdan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Wirifon Hesabı Kaç Adet Açılabilir ve Kullanılabilir.?

Ev Telefonunuz üzerine en fazla 5 adet Wirifon hesabı açabilirsiniz.Cep Telefonunda ise en fazla  1 Wirifon hesabı kullanabilirsiniz.

Wirifon  Mesajlaşma ?

Wirifon ile Diğer Wirifon kullanıcılarıyla mesajlaşabilirsiniz.Mesaj için bi ek ücret ödenmez  ve size mesaj gönderilmesini engelliyebilirsiniz.

Wirifon Arama ?

Wirifon ile arama işlemi yapabilirsiniz.Wirofon uygulaması üzerinden Wirofon kullanan diğer aboneleri aradığınızda ücretsiz olarak görüşebilirsiniz

Wirofon ile arama yaparken arayacağınız tüm numaraların başında alan kodu ile rakamlar arasında boşluk bırakmadan 11 hane olarak (Örnek: 02124441444) yazmanız yeterlidir. Yurt dışı aramalarında numaranın önüne ülke kodunu da girmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde Wirofon telefon numarası aramak istediğinizde de başına 0850 kodunu koyarak arama yapmanız gerekmektedir.Wirofon’u olan kullanıcılara yapacağınız aramalarda limit bulunmamaktadır. Wirofon’dan diğer yönlere yapacağınız aramalarda ise günlük 5 saatlik konuşma limitiniz bulunmaktadır.Wirofon kullanırken ilgili ev telefonu meşgul olmaz. Ev telefonu kullanımına devam edilebilir.

 

Wirifon Görüntü Konuşma?

Wirofon uygulamasının yüklü olduğu kişilerle görüntülü görüşme yapabilirsiniz. görüşme sırasındaki internet tüketiminiz operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın size sunduğu tarife paketi kapsamında ücretlendirilir.

Wirifon Medya ve Konum Paylaşımı?

Wirofon ile arşivinizdeki mevcut ya da yeni çekeceğiniz fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirsiniz.Bu özellik sayesinde diğer Chat tarzı programlara göre aynı özellikleri taşıyor ve buyuk avantaj sağlıyor.